#پیدا کردن ایده کسب و کار اینترنتی

زمان خواندن: 4 دقیقه
ایده کسب و کار

همیشه پیدا کردن ایده کسب و کار، کار ساده ای نبوده یا حتی ممکن است ایده های کسب و کار اینترنتی متعددی داشته باشیم و هر روز به آن ها فکر کنیم اما انتخاب بهترینشان برای شروع، کار دشواری است. در این مقاله با وبمسترآپ همراه باشید تا از این مرحله از راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیز به سادگی عبور کنیم.

انواع ایده های کسب و کار

در ابتدا باید بدانیم که تمامی ایده های کسب و کار ، در سراسر جهان و ایران به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. حل مشکل یا نیاز

  که منجر به حل یک مشکل می شوند. برای مثال در همین دوران کرونا نیاز به یک سیستم برگزاری کلاس آنلاین وجود داشت که سایت هایی از جمله ایسمینار این ایده کارآفرینی را چند سالی بود پیاده سازی کرده بودند و این یکی از ایده های پولساز برای حل مشکل بود. چون در ایران همچین سیستمی وجود نداشت. البته این فقط یک مثال بود و روش های ساده تر بسیاری برای حل مشکلات وجود دارند.

 

ایده های کسب و کار اینترنتی

 

 

 1. راحت تر کردن کارها

  اکثر ایده های کارآفرینی که ما روزانه با آنها سر و کار داریم از این دسته هستند و برای تسهیل کارها ایجاد شده اند؛ برای مثال فروشگاه های اینترنتی: ما می توانیم برای خرید گوشی موبایل، لباس، لوازم خانه و هر آنچه که فکرش را میکنیم بدون ماندن در ترافیک و دردسر های آن از طریق فروشگاه های اینترنتی

  محصول مورد نیاز خود را ببینیم، آن ها را مقایسه کنیم، مشخصات دقیق آن ها را بخوانیم، نظر خریداران را درمورد آن محصول بدانیم و در نهایت سفارش خود را ثبت کنیم و محصول را درب منزل تحویل بگیریم. ما می توانستیم به صورت حضوری به فروشگاه ها مراجعه کنیم اما برای راحت تر بودنمان از فروشگاه های اینترنتی استفاده کردیم و این یکی از ایده های پولسازی است!

پیدا کردن ایده کسب و کار اینترنتی

 • درد خودت رو درمان کن

  در زندگی هر کدام از ما، حتما نیازها و مشکلاتی وجود دارند که روزانه با آن ها سر و کار داریم. باید به این موضوع توجه کنیم که فقط ما نیستیم که این نیاز و مشکل را در زندگی داریم بلکه افراد بسیار دیگری نیز هستند . میتوانیم با راه اندازی کسب و کار اینترنتی این مشکل و نیازی که برای ما وجود داشته را حل کنیم. از دل این مشکلات میتوان ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده در ایران استخراج کرد.

 • حال خودت رو بهتر کن

  ممکن است انجام یکسری از کارها برای ما سخت باشد، یا وقت زیادی را از ما بگیرد؛ مثل رفتن به خرید هر چیزی از لوازم الکترونیکی و پوشاک گرفته تا حتی نان! تمامی اینها بهترین ایده های کسب و کار در ایران حتی دنیا جزو دسته دوم قرار می گیرند که در ابتدای مقاله درمورد آن صحبت کردیم “راحت تر کردن کارها”  نه فقط شما بلکه خیلی از مردم دوست ندارند وقتشان را صرف چنین کارهایی کنند و شما می توانید با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی مشتریان بسیاری جذب کنید.

ایده کارآفرینی

 • ارتباطات

  هر کسی در بین دوستان، آشنایان، فامیل و حتی همسایه حتما افرادی را میشناسد که کسب و کاری سنتی دارند یا در حوزه ای متخصص هستند، این ها ارتباطات هر فرد هستند و ایده کسب و کار خلاقانه خوبی در پی این ارتباطات نهفته است و گرینه های مناسبی برای کمک گرفتن هستند تا بتوانیم کسب و کار موفق اینترنتی خودمان را راه اندازی کنیم.

  فکر میکنم اردیبهشت سال ۹۸ بود، تقریبا پارسال همین موقع، اتفاقی یکی از همکلاسی های دوران کاردانی دانشگاه را دیدم؛ کلافه بود که دنبال ایده های پولساز خانگی هستم !! و نمیدونم باید چیکار کنم! به او پیشنهاد دادم تا از ارتباطاتش کمک بگیرد و دایره اطرافیان خودش را بررسی کند و ببیند آن ها در چه کارهایی تخصص دارند

  باخنده به من گفت تقریبا نصف فامیل های ما آرایشگر هستند و خودش هم به این کار علاقه مند است باورش نمیشد که بتواند از این ارتباطاتش ایده کسب و کار اینترنتی بسازد. خلاصه که در ابتدا سایتی افتتاح کرد و فقط در یکی از مناطق تهران ارائه سرویس داشت، سپس از طریق شبکه های اجتماعی شروع کرد به جذب کاربر و مناطق ارائه سرویس خود را افزایش داد و امروز یکی از برترین استارتاپ های این حوزه است.

  اگر فکر میکنید ارتباطات شما به درد راه اندازی کسب و کار اینترنتی نمیخورد: رویداد های حوزه کسب و کار خودتون رو پیگیری کنید و میتوانید در انواع رویداد ها شرکت کنید و شبکه سازی کنید و علاوه بر آن ایده های کسب و کار جدید به ذهنتان خواهد رسید.

 

ایده های کسب و کار اینترنتی پولساز

 

 • تخصص و تجربه

  همه ی ما قطعا در حوزه ای تخصص داریم؛ منظورم از تخصص این نیست که در آن حوزه بهترین باشیم! نه؛ از رشته مدرسه و دانشگاهی گرفته تا تجربه و علاقه (که یکی از عوامل موفقیت در کسب و کارهاست و پیدا کردن علایق میتواند کمک بسزایی کند) و … میتوان ایده کسب و کار اینترنتی ساخت فقط کافی است به آن موضوع علاقه و سر رشته ای داشته باشید تا برای شروع و توسعه آن کار، آموزش ببینید و حرفه ای شوید و در نهایت کسب و کار اینترنتی موفقی در آن حوزه ایجاد کنید. این یکی از گزینه ها برای پیدا کردن ایده کارآفرینی است

 • استفاده از ایده های سراسر دنیا

  ایده های کسب و کارهای اینترنتی موفق و شکست خورده‌ي زیادی در ایران و جهان وجود دارند که میتوانیم آن ها را بررسی کنیم اگر دوست داشتیم به دنبال آن موضوع برویم. الگو برداری کنیم از آن کسب و کار، اگر یک کسب و کار خارجی است آن را بومی سازی کنیم و اگر ناموفق و شکست خورده بوده، معایبش را رفع کنیم کسب و کار خودمان را شروع کنیم.

 • تبدیل کسب و کار سنتی به اینترنتی

  خیلی از شما کسب و کاری سنتی دارید : مغازه ای، فروشگاهی یا جایی کار میکنید. میتوانید نسخه اینترنتی آن کسب و کار سنتی را راه اندازی کنید و شروع کنید به ایده پولسازی در اینترنت


 1. وحید بیگی گفت:

  خیلی از سایت ها یه سری ایده میگفتن که بدرد نمیخورد ولی شما راهکاری برای پیدا کردن ایده کسب و کار گفتید که منو واقعا کمک کرد فقط یه سوال چطور میتونم بهترین ایده کسب و کار خارجی رو پیدا کنم؟